Kas on külmal talveõhtul midagi hubasemat kui kausitäis kuuma ja maitsvat prantsuse sibulasuppi? Eriti, kui supil on peal kuldseks röstitud juustuga kaetud baguette viil?
Heas prantsuse sibulasupis on kaks olulise tähtsusega koostisosa. Esimene on hea puljong. Teie supp on ainult nii hea, kui hea on teie puljong. Traditsiooniliselt kasutatakse veiseliha puljongit, kuid vahel on head veisepuljongit raske leida või siis kallis ise valmistada. Soovi korral võite ka puljongist pool asendada kanapuljongiga – nii nagu teile rohkem meeldib.
Teine oluline koostisosa on korralikult karamelliseeritud sibulad. See nõuab aga palju aega ning kannatlikkust. Sibulate karamelliseerimine võtab selle retsepti puhul lõviosa ajast – vähemalt 40 minutit. Mida rohkem on sibulad karamelliseerunud, seda rammusam ja aromaatsem on ka supp.
Selles retseptis kasutatakse valget kuiva veini ning soovikorral ka brändit. Kui te eelistate supis alkoholi mitte kasutada, siis võib need lihtsalt ära jätta ja supp tuleb siiski väga maitsev. Sama kehtib ka juustuga, mis on röstitud saiaviilu peal. Kuigi siin retseptis kasutatakse klassikaliselt prantsuse sibulasupi juurde käivat Gruyere riivjuustu, võite julgelt selle asendada ka muu meelepärase juustuga, nagu näiteks: Gouda, Šveitsi, Fontina või isegi Mozzarella juustuga.
Suppi võite julgelt säilitada (ilma saiaviiluta) õhukindlas konteineris külmikus 3-4 päeva. Uuesti tarbimiseks kuumutage supp potis ning laske sellel korraks keema minna. Saiaviilud on parimad siis, kui neid värskelt valmistada. Suppi võib ka kuni 3 kuud sügavkülmutada ning siis uuesti külmikus üles sulata ja pliidil üles soojendada.