Ugali (retsept)

Viimati uuendatud: 08/01/2024
Hinnangud puuduvad

Ugali retsept

Proovige seda head Ugali retsepti. See Keeniast pärit retsept on super lihtne ning annab tulemuseks ideaalse lisandi teie roale, sest seda võib nii mitmete toitudega kokku panna.

Ugali on roog, mida valmistatakse maisijahu keetmise teel moosi tüüpi seguks. See on populaarne roog enamikes Aafrika riikides, kus sellel on mitmeid erinevaid nimesid. Keenias peetakse Ugalit üheks rahvusroaks ja seda süüakse peaaegu iga päev.

Ugali on hästi neutraalse maitsega, mis sarnaneb maitselt maitsestamata popkornile. Mõned inimesed leiavad, et see on maitsetu, kuid see sõltub inimesest. Suhteliselt neutraalse maitse ja lihtsa valmistamise tõttu serveeritakse seda sageli köögiviljade, suppide ja hautiste kõrvale.

Ugali sisaldab olulisi vitamiine ja mineraalaineid, mis pärinevad maisijahust, ning seda on tervislik süüa. Tegemist on tervisliku, kiudaineterohke toiduga, kuid kuna peamiselt on tegemist süsivesikutega, peetakse seda üksi tarbituna vähetoiteliseks ning tasakaalustatud roa jaoks on soovitav seda põhiroale lisandina kasutada.

Kuidas aru saada, millal Ugali on valmis? Kõige parem viis selle valmistamisel on vaadata, kas see poti põhjast kergelt lahti tuleb ning omab tugevat maisi lõhna. Kui seda näppude vahel pigistada, ei tohiks see olla liiga kleepuv ega mure. See ei tohiks pindade külge kleepuda.

Ugali

Traditsiooniline maisijahust valmistatud Ugali on Keenia rahvusroog, mida sobib lisada igasugustele erinevatele roogadele.
Hinnangud puuduvad
Prindi Pin Kommenteeri
Ettevalmistuse aeg: 5 minutes
Küpsetusaeg: 10 minutes
Aeg kokku: 15 minutes
Portsionit: 5
Kalorid: 438kcal

Koostisosad 

 • 600 g maisijahu
 • 500 ml vett

Valmistamine

 1. Laske potis veel keema minna. Kui vesi keeb, alandage kuumus madalaks ning tõstke 120 ml vett kõrvale.
 2. Lisage potti maisijahu veerand klaasi võrra korraga ning kasutage segamiseks puulusikat ringjate liigutustega. See peaks muutuma paksu pudru sarnaseks.
 3. Jätkake maisijahu lisamist vähehaaval ning segage kuni kõik maisijahu on kasutatud ja segu muutub tihkeks.
 4. Kasutades puulusikat, torgake sisse väiksed augud pinnale ning valage neisse eelnevalt kõrvale pandud kuum vesi. Seejärel katke pott kaanega ning kuumutage veel 5 minutit, vahepeal segades, või kuni kogu vesi on kadunud.
 5. Kasutades puulusikat, liigutage ugali poti küljele. Te näete, et Ugali on küpse, kui see tuleb põhja küljest kergelt lahti ja omab tugevat maisi lõhna.
 6. Loputage puulusikat vee all ning vormige sellega potis ugalist pallitaoline mass, mis on valmis serveerimiseks.

Toitumisalane teave

Kalorid: 438kcalSüsivesikud: 92gValgud: 11gRasvad: 5gKüllastunud rasvhapped: 1gSool: 11mgPotassium: 316mgKiudained: 8gSugar: 2gA-Vitamiin: 6IUKaltsium: 166mgRaud: 2mgMagneesium: 113mg

Teie isiklikud märkmed

Proovisite seda retsepti?Märkige @Parimad_Retseptid või lisage tag #parimadretseptid!

Veel retsepte kategoorias - Soolased toidud

  Lisa kommentaar

  Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

  Maksimaalne faili üleslaadimise suurus: 10 MB. Saate üles laadida: pilt, video. Pane failid siia

  Populaarsed retseptid:
  Toitumisalane teave
  Kalorid
  438
  % päevasest väärtusest *
  Rasvad
   
  5
  g
  8
  %
  Küllastunud rasvhapped
   
  1
  g
  6
  %
  Sool
   
  11
  mg
  0
  %
  Potassium
   
  316
  mg
  9
  %
  Süsivesikud
   
  92
  g
  31
  %
  Kiudained
   
  8
  g
  33
  %
  Sugar
   
  2
  g
  2
  %
  Valgud
   
  11
  g
  22
  %
  A-Vitamiin
   
  6
  IU
  0
  %
  Kaltsium
   
  166
  mg
  17
  %
  Raud
   
  2
  mg
  11
  %
  Magneesium
   
  113
  mg
  28
  %
  * Protsendiline päevane väärtus põhineb 2000 kcal energiakulul. Teie igapäevane väärtus võib olla kõrgem või madalam sõltuvalt teie päevasest kalorite vajadusest.